Reference

Reference na individuální konzultaci:
Prvním impulzem k vyhledávání nějaké řízené činnosti pro našeho psa (australský ovčák) byl nástup „pro nás neskutečné“ puberty v jeho 9 měsících. O pořádání kurzu pachových prací jsem od Radka věděla, ale nenapadlo mě, že by byl kurz vhodný pro to naše „tele“. Pátrali jsme po internetu, co bychom s Muffinem mohli dělat, a když už jsme něco málo našli, tak jedním z hlavních požadavků dané činnosti byla 100% odvolatelnost psa a zaujmutí klidové polohy – což u nás nehrozilo. Abych si nevzala za své pravidlo „líná huba – holé neštěstí“, obrátila jsem se na Radka s dotazem, jestli by byl kurz vhodný i pro nás a k našemu štěstí přišla odpověď, že zatím nezná psa, pro kterého by kurz nebyl vhodný. Huráááááááá! Radost jsem měla už proto, že s Radkem s maximální důvěrou spolupracuji dlouhodobě v rovině osobního i psího koučinku a věřila jsem, že to celé bude mít smysl.
V Muffinových zhruba 12 měsících byl kurz zahájen. Po úvodním emailu jsem upřímně znejistila, jestli máme kurz vůbec zahájit 😃 byly totiž 2 body, které tehdy byly pro mě nemyslitelné: 1. pes musí vydržet 2-3hodiny v autě: cože? to u nás rozhodně nepůjde! 2. pes nedostane den před tím nažrat: to nevydrží, nepojde hlady? 😃 Všechno zvládl a všechno vydržel a dovolím si říct: k jeho radosti. Když si vzpomenu na naši první lekci a na lekci poslední, hřeje mě dobrý pocit na srdci, jakou cestu jsme ušli. Zezačátku jsem sama nedokázala ani dovést Muffina k pachovému čtverci. Postupně si přestal všímat ostatních lidí a ruchu kolem (konverzací) a šel si cíleně za svou prací. Nikdy bych nevěřila, že v takovém energickém psovi, jako je Muffin, se může objevit takový zápal a soustředěnost do práce, které dával přednost i před lidmi. A to on ostatní lidi a psy miluje! Ve mě rostla hrdost a důvěra v něho. Našli jsme činnost, která nás spojuje, a proto se čmucháním pokračujeme dál i po skončení kurzu.
Nesmím ani opomenout partu lidí, která se na kurzu sešla. Nevím, jak to Radek dokázal, ale všichni jsme si naprosto sedli. Každý víkend jsem se těšila na setkání a byl to pro mě odpočinek. O povinnosti se nedá ani mluvit.
Jednoduše řečeno: kurz pachových prací u HDCOACH jen doporučuji a v koutku duše pořád doufám, že bude i pokračování 🙂
Radka + Muffin
Reference na individuální konzultaci:
Kdybych měla stručně shrnout přístup a osobu pana Chlupa, tak bych poukázala na jeho křestní jméno, kterému děla čest. Platí zde ono „nomen omen“ – pan Radoslav je veselý, vtipný a energický člověk, ze schůzek jsem měla vždy příjemný pocit a dobrou náladu. Pozitivní vztah ke psům je patrný během prvních pár vteřin, co mu Váš pes líže obličej a udělal by klidně stojku, aby si ho pan Chlup všimnul.
Z hodin mám mnoho cenných informací a především vizuálních vzpomínek, které ani sebelépe napsaná kniha nenahradí. Někdy se totiž stačí jen dívat… pozorovat spontánní soulad mezi člověkem a psem.
Doporučila bych odbornou konzultaci všem majitelům štěňátek, včasné soukromé hodiny jsou dobře investované peníze i čas. Je užitečnější dělat věci správně od začátku než řešit vzniklé problémy v budoucnu.
Děkuji Vám za možnost seznámit se s Vámi, i s nádhernou fenkou Dea a Easy. 🙂
Tamara
Reference na převýchovu chlupáče:
Radkovi jsme svěřili našeho německého ovčáka Oriho na měsíční výcvik, protože měl silnou reakci na psy a lidi a my už byli bezradní. A protože má Ori malou osůbku, je bázlivý, práce s ním je pomalejší a musí se na něj s citem. Ale jak se říká, všechno chce čas. A tak to platilo i s našim chlupáčem. Už po týdnu se oťukal a neměl problém chodit na volno s Radkovýma fenkami Deou a Easy, rozeznával Ano a Ne a chůze na flexi vodítku byla ukázková. Když nám přišlo video z procházky ve městě, nechápali jsme. Orimu vůbec nevadil městský ruch, lidi… Větším oříškem pro něj zůstali ostatní psi. Reakce na ně je stále, ale už je zvladatelná. Proto se snažíme dle Radkových rad ve výcviku pokračovat, jsme neustále v kontaktu a za všechny rady jsme mu vděčni.
Ještě jednou děkujeme za skvělou práci a už se těšíme na další setkání
Reference na individuální konzultaci:
Při návštěvě s panem Radoslavem mě spadl kámen ze srdce a moje fenka se platonicky zamilovala 🙂  Dozvěděli jsme se spoustu informací a rad, které určitě využijeme. A rády se opět uvidíme, aby jsme to s Airin vylepšili. Pana Radoslava s úsměvem doporučuji!
Reference na seminář:
Co napsat ke kladnému hodnocení? Zúčastnil jsem se semináře „Jak porozumět psí řeči “ … zjistil jsem že mám horší výslovnost a přízvuk bernardýna 😃 … omlouvám se za slabší vtip.
Nebudu tu házet superlativy o tomto semináři, bylo by jich mnoho. Napíšu jednu výtku, která mě napadá.
Na probrání té spousty užitečných informací a zkušeností bylo sakra málo času 🙂 a mrzí mne, že jsme si z časových důvodů na mé straně nemohli seminář prodloužit i druhý den s mým parťákem …
Rozhodně se těším na další možnost se setkat a načerpat další cenné rady … a tyto jsou opravdu nad zlato!
Děkuji já i parťák Hubert!
Lukáš
Reference na převýchovu chlupáče:
Na Radka mě upozornila tchyně. Která ho dlouho sledovala. Začala jsem se dívat na to, čím se zabývá i já. Společně s tchyni jsme zašly na seminář, který mě moc zaujal. Určitě doporučuji. Na Radkovi je vidět, že svojí práci miluje a má pozitivní přístup, jak k výcviku, tak k životu vůbec. Což je mi blízké. Letos jsem se rozhodla, dát k němu svého Sama na hlídání na dobu dovolené a spojit to s výcvikem. Takže tam strávil celý srpen. Se svým psem jsem ve výcviku už před tím ušla kus cesty. Přečetla jsem spoustu knížek o různých přístupech. Radek mi pomohl najít způsob komunikace se Samem a nastartoval mě správným směrem. Během pobytu začal pracovat na lepší ovladatelnosti a poslušnosti a já jsem na to po převzetí navázala. Už teď vidím výsledky. Sam je na procházce daleko víc pozorný a poslušný. Víc nás to teď oba baví. Převzetím psa to však nekončí, ale začíná. Je třeba v nastavených pravidlech pokračovat a nepolevit. Celý pobyt nás Radek informoval o pokrocích a posílal videa. Věděla jsem, že je o něj dobře postaráno. Dík. 😉🙃
Jitka
Reference na individuální konzultaci:
Pana Radka mohu jen doporučit, naše setkání bylo pro mne velkým přínosem v porozumění svým čtyřnohým psím slečnám. Setkali jsme se osobně a za tu dobu cca.2,5hod, jsem dostala spoustu užitečných informací, které se nyní snažím aplikovat v praxi a musím přiznat, ono to opravdu funguje,,!!!!
Radek Vám vše vysvětlí skvělou formou, s vtipem a neopomene ani příhody ze života.
Pro mne osobně to bylo jedno velké příjemné setkání
Ivana
Reference na individuální konzultaci:
Zdravím všechny, kdo ještě přemýšlíte zda Radka oslovit, nebo mu svěřit svého mazlíčka.
Můžu jen doporučit👌
Jen mě spadl kámen ze srdce hned jak jsem se s Radkem viděla poprvé, věděla jsem, že je tu někdo kdo mi pomůže a pochopí mě a hlavně mě povede správným směrem🌸 I když jsem si věřila, že to zvládnu, ale vést psíka denně a nepolevit není tak jednoduché jak se může na první pohled zdát, časem totiž můžete zjistit že vás pejsek se vlastně vůbec nechová tak jak by jste chtěli.
Nejhorší jsou právě u psa špatné zkušenosti, jak s lidmi nebo s jejími mazlíky, my jsme bohužel měli pár takových špatných zkušeností, ale díky Radkovi teď vím jak s nimi pracovat a mého pejska vést správným směrem.
Proto chci řici jen jedno velké DÍKY 💕
Díky Radku 😊
Reference na individuální konzultaci:
Moc ráda Radka doporučím každému, kdo chce porozumět svému psovi, kdo se chce připravit na příchod nového psího parťáka a kdo případně u svého hafana potřebuje korekci nějakého nežádoucího chování… Radku, vše jsi nám skvěle, hlavně srozumitelně a logicky, vysvětlil. Tvé zapálení pro dané téma, humor, hromada předaných zkušeností, příkladů z běžného života, je pro nás k nezaplacení. Nedostali jsme žádný manuál, jak a co přesně udělat, žádný takový ani neexistuje. Ale Ty jsi nám ukázal směr, kudy se můžeme dát. Směr, který máš vyzkoušený na stovkách psů a už teď se těším na to, jak bude fungovat i u nás. Vím, že se na Tebe můžeme kdykoliv obrátit. A nejen ve spojitosti s čtyřnohými přáteli. Máš také rozumný a nám blízký náhled na život, jsi výborný řečník a vypravěč. Musím přiznat, že jsme hltali každé Tvé slovo a těším se na některý ze seminářů. Ještě jednou moc děkujeme za Tvůj čas a budeme se těšit na případné další setkání. Těch 350 km nám za to vážně stálo 🙂
Bohdana a Michal
Reference na seminář:
Včera jsme byli s kamarádkou na semináři pořádaným městem Slavičín. Seminář měl místo 3hodin krásných 6hodinek. Hltaly jsme každé slovo, Radoslavův výklad byl velmi užitečný, přirozený, lehce pochopitelný, teď už jen se snažit a jít si za tím co od pejska chci a jak ho mít ještě více šťastnějšího než je teď 🥰🐺. Děkujeme mnohokrát, pro mě to mělo velký přínos a jsem velmi nadšená ze všech informacích které jsem se dozvěděla 😍
Romča
Reference na převýchovu chlupáče:
Ráda bych se podělila o zkušenost s výcvikem mé fenky Ellbee ( Labrador retrívr – 10 měsíců ) u pana Chlupa.
S panem Chlupem jsem se kontaktovala, když byla Ellbee ještě opravdu malé štěně. Už tehdy jsem nechtěla dělat chyby a mít po ruce někoho, komu mohu důvěřovat a praktikuje výuku formou pozitivní motivace a né “komunistického drilu” .
Po pár schůzkách jsme se domluvili, že Ellbee půjde na měsíční výcvik k němu. Mezitím probíhaly schůzky i konzultace po telefonu nebo sms. Tak nějak jsem chápala, jak s Ellbee pracovat, ale chyběla mi důslednost.
Ellbee tahala na vodítku tak, že jsem musela každý týden navštívit maséra, aby mi uvolnil ramena a záda ( to jsem celkem aktivní sportovec), najednou přestala i reagovat na jméno, no, reagovala, ale pouze když chtěla, opět odezva mé nedostatečné důslednosti.
Tak přišel den „D“ a Ellbee jsem odvezla na měsíc na výcvik do Bořenovic.
Pes, který byl doma v bytě šel do kotce venku🤦‍♀️, nepředstavitelné pro mě v ten okamžik. Cítila jsem se opravdu hrozně, měla výčitky, že jsem ji opustila a jak se asi cítí.
Po prvním týdnu jsem pochopila, že Ellbee je vlastně na výcvikovém táboře, venčí a učí se ve smečce jiných pejsků , kotec zvládá s přehledem a hlavně je šťastná (aspoň tak působila ve videích, které mi pan Chlup posílal), mé obavy byly pryč… a to nemluvím o super pokrocích, co se výcviku týče – proto tam vlastně šla 😁. První týden mě ani nezajímalo jestli se něco učí, více jsem řešila, “ jak moc opuštěně se cítí” 😆.
Měsíc utekl jako voda a já nevěřila vlastním očím, když jsem viděla videa s pokroky, které pan Chlup s Ellbee udělal. Moc jsem se těšila, že si ji povezu zpět domů. V poctatě jsem bojovala pouze s jedinou myšlenkou a to, jak mě Elbee přivítá a zda naše přátelství bude stejně vroucné, jako když jsem ji odvezla na měsíční výcvik. Mé obavy byly zbytečné. Moje Elbee se vrátila a je stejně šťastné štěně, jako před výcvikem.
Pan Chlup mi v den odjezdu ukázal, jak vše zvládá na 1* ( v mých očích) a vysvětlil mi, jak moc důležité je důsledně dodržovat to, co ji naučil a nepolevit.
Tak teď je řada na mě a já se teď musím naučit, jak s ní dále pracovat abych dělala kroky kupředu a nevracela se zpět ( myšleno ve výcviku). S panem Chlupem jsme nadále v kontaktu, posílám mu videa z procházek a on mě na dálku koriguje, abych nedělala chyby. Každý týden se aspoň jednou týdně sejdeme a budeme konzultovat, zda můj přístup k Elbee je správný a co dělat jinak, abych udržela nastavené pravidla směrem k Ellbee. Mým cílem je udržet to, co ji pan Chlup naučil! 💪🦮
Pana Chlupa doporučuji , moc se mi líbí jeho výcvikové metody a komunikace se psy. 😊👍

Reference na individuální konzultaci:

Já Eva a holandská kachní Cecilka jsme si objednaly Radoslava domů, a to po četných společných neshodách, kdy Cecilka mě vztekle kousala a já jsem nevěděla, jak v těch situacích reagovat.
Během domácího semináře jsme získaly cenné informace a dva hlavní úkoly ke tréninku – rozslišování dobrého a špatného chování a reakce na jméno.
Informace jsou srozumitelné s mnoha praktickými příklady. Vše pečlivě dodržuju, po 3 týdnech jde vidět rozdíl, některé nežádoucí jevy začínají ubývat, získáváme prostor pro trénink a budování vzájemného vztahu.
Po dnešní procházce na flexi vodítku se těšíme na to, že se místo vzájemného přetahování budeme i více procházet. 🙂
Radoslav umí předat – ukázat postupy v praxi, velice jednoduché a účinné principy, které lze dle potřeby aplikovat i na jiné situace, než řešíme aktuálně.
Haf.

Reference na individuální konzultaci:

Jako každý kdo tady hodnotí jsem si pozvala k nám domů pana Chlupa. Máme za sebou jednu schůzku, při které jsem získala cenné informace ohledně výcviku našeho pejska! Musím teda říct, že kde se na pana Chlupa hrabou nějaké knížky o výcviku, dalo mi to mnohem víc než cokoliv jsem kdy četla! Bylo to super a těším se na další spolupráci 😉😍

Tereza

Reference na individuální konzultaci:

Už tomu bude skoro měsíc, co jsem měla domluvenou schůzku s Radkem. Se svým psem nemám nijak zvláštní problémy, přesto je spousta věcí, které bych chtěla změnit anebo se naučit.
Na Radka jsem narazila na fb a po tom, co jsem si o něm a jeho práci se psy přečetla, jsem věděla, že je to právě on, se kterým se chci sejít.
Ze schůzky jsem byla docela nervózní, Radek mi po telefonu řekl, že se bude ptát i on mě na otázky co vím vlastně o psech, moc jsem nevěděla, co si pod tím mám představit, jak bude vše probíhat.
Nervozita byla naprosto zbytečná, vše bylo naprosto super. Byla jsem překvapená, kolik maličkostí dokáže ovlivnit chování psa a jeho soužití s člověkem. Hlavně Radek vše podává tak, že je to člověku jasné a co víc, ještě se zasmějete a pobavíte 😊
Po skončení 3 hodinového povídání, se přiznám, jsem měla ze všeho hlavu jak balón. Přišlo mi, že všechno dělám špatně )) a že náprava chování Elvina, které mi vadí, bude strašně složitá.
Tentýž den večer se mi moje myšlenky utřídily, vše se mi nějak samo poskládalo a najednou jsem měla jasno ve věcech a přišla jsem na to, že je to v podstatě hrozně jednoduché, jen člověk musí vědět jak na to😊 a to přesně mi Radek říkal na konci schůzky a měl pravdu.
Rozhodně Radka doporučuji všem, kteří nějak tápou nebo si neví rady. Je to člověk, který tomu opravdu rozumí a záleží mu na vašem výsledku. Dle mého názoru je strašně důležitý přístup jakým k vám takový člověk přistupuje a ten má Radek super!
Rozhodně to nebyla naše poslední schůzka, čeká nás kurz pachových prací a další hodiny ať už poslušnosti nebo něčeho jiného.
Těšíme se moc😊🐺

Evča a Elvin

Reference na převýchovu chlupáče:

Dočkala jsem se  
Je to již 14 dnů, kdy se mi vrátila Lady z výcviku (podle toho, jak se tam měla, bych řekla spíš z lázní  )
Když jsem ukazovala ve svém okolí videa od pana Chlupa všichni byli unešení, ale vždy mi řekli…bude poslouchat i tebe???….Konečně můžu zhodnotit, že opravdu poslouchá i mě 
Snažím se dodržet všechna pravidla, které má od pana Chlupa nastavené a od té doby je nám spolu líp  Ona nezlobí a já jsem spokojená 

Co se týká odchodu z kotce, tak krásně chápe i doma, že dokud nedostane povel, tak otevřené dveře neznamenají odchod a volnost. Je to pro mě úleva, konečně Lady nerozráží dveře kotce, aby vyběhla ven.
Povely k noze, sedni, lehni, přivolání atd. jsou naučené naprosto dokonale, před výcvikem ji udržet ležet pár vteřin bylo nemožné. Lehla, ale hned byla pryč. Teď leží dokud já neřeknu další povel nebo volno a ještě ji to baví a dělá to ráda 

Krmení je pro nás taky velkou úlevou. Lady již neskáče a vzorně sedí a čeká na misku a povel 

Vzhledem ke skákání Lady a její celkové povaze jsem za tuhle ovladatelnost a pravidla, které pan Chlup nastavil moc ráda.

Kdyby se chtěl někdo víc poptat klidně napište 

Já za sebe můžu hodnotit jen velmi pozitivně a tím ještě jednou moc děkuji panu Chlupovi za úžasný přístup k Lady a super komunikaci se mnou v průběhu výcviku i po něm.

Děkuji!!!!!

Petra a Laidy

Reference na seminář a individuální konzultaci:

Před půlrokem jsem navštívila seminář a následně si domluvila i osobní konzultaci s panem Chlupem. Dalo mi to hodně a následně i mému psovi Chopperovi  Získala jsem znalostní základ jak pracovat se psem. Neustále se k tomu vracím a pomáhá mi to řešit jak už menší tak i větší problémy s chlupáčem, a mohu říct, že úspěšně.

Vztah mezi mnou a chlupáčem se velice zlepšil. Dřív jsem měla pocit, že náš vztah je nestabilní – jeden týden dobrý, že jsme na jedné vlně, a pak další týden horší, kdy nefungovala spolupráce. Během toho půlroku jsem dokázala změnit svoji komunikaci vůči chlupáčovi, a teď jsme oba sehraní, jako správný tým, za což jsem moc ráda 💙
Kdy dřív Chopper viděl jako jeho největší topku hračky na aport na aportování, teď už ta největší topka jsem já a všechny činnosti, které mu vymyslím a děláme spolu 😁

Jsem moc vděčná za předané znalosti od pana Chlupa, umí to předat takovým stylem, že to člověk na místě pochopí a zároveň mu to utkví v hlavě, takže je se k čemu vracet.
Pan Chlup je velice příjemný člověk, pozitivně naladěn a já jsem ráda za tu možnost se s ním setkat a nechat si od něj poradit 😊

Lucka a Chopper

Reference na kurz pachových prací:

Děkuji za možnost zúčastnit se kurzu „Pachové práce“ pro začátečníky, který vedl pan Radoslav Chlup. Kurz splnil má očekávání – úvod do teorie pachových prací a praktické nacvičování postupů. Nyní mám povědomí, co znamená „stopovat“ a dobrý základ pro případné pokračování v této aktivitě. Často tím nyní zpestřuji psovi i běžnou ranní procházku.

Protože znám pana Radoslava i z individuálních lekcí, nepřekvapila mě příjemná atmosféra a snaha vypomoci i nad tematický rámec kurzu. Vážím si i všech rad, které zazněly jen tak mimoděk, přitom byly často tak trefné a minimálně k zamyšlení. Oceňuji i upřímný a troufalý komentář na mírnou nadváhu… mé feny. 

Namotivovat pozitivně v dešti a mrazu skupinku protivných účastníků k vyšlapání čtverce a pořád se u toho usmívat – to umí jen Radoslav. 

Tamara
(a kde je Tamara, tam je i Fika  )

Reference na převýchovu chlupáče:

Děkuji panu Mgr. Chlupovi za skvěle odvedenou práci při výcviku našeho Bena. Ben je dvouletý pes a poslouchal nás na slovo. Akorát nikdo nevěděl na jaké 🤪, dělal si co chtěl, nereagoval na přivolání, utíkal a chůze na vodítku se podobala závodům v přetahování. Chvíli jsem tahala já psa a chvíli pes mě. Úplně suprově uměl spát v posteli….
Po 6 týdnech výcviku, se domů vrátil úplně jiný pes. Reaguje na zavolání, nedovolí si opustit dvůr, na vodítku chodí úplně bez problémů. Spí v boudě v kotci nebo venku u dveří. V baráku ještě nebyl a dobře ví, že do něj ani nesmí. Vzorně sedí u otevřených vrat a bez dovolení si nedovolí vyběhnout ven.
Absolvovaný výcvik změnil nás i Benův život o 100%. Samozřejmě k lepšímu ❤️❤️❤️. Moc děkujeme a všem, kdo váhají, výcvik doporučujeme.
Momentálně zvažujeme možnost dát na výcvik i naší 15 ti letou dceru. 😍😍😍😍. Její chování se hodně podobá chování Bena před výcvikem…..
Video z výcviku, můžete vidět na stránkách HD Coach na FB….

Lenka a Ben

Reference na seminář:

Vůbec nezáleží jestli jste psů znalí nebo začátečníci, tady se najde snad každý kdo není úplný hňup, co si neumí dát dohromady 1 a 1 a že souvisí jedno s druhým a to všechno tvoří jeden celek – psa.
Až teď díky semináři jsem zjistila, jak důležitou funkci může mít např. krmení a spousta jiných věcí, které bereme na lehkou váhu a přitom hrají velmi důležitou roli. Nebudu dál spoilerovat, chcete vědět víc? Jděte na seminář. Je to pecka.

Reference na individuální konzultaci:

Už je to nějaký čas co nám Radoslav Chlup pomohl s naším pejskem a moc děkujeme všichni jsme šťastní 😊 doporučujeme a zdravíme Dara, Hany a Chumlee 🐾

Reference na seminář:

Reference na individuální konzultaci:

Zdravím všechny,kteří cíleně či „náhodou‘ objevili stránky Radoslava Chlupa-HD COACH. Já si ho před 15 měsíci našla čirou náhodou na FB.Ráda bych se s Vámi podělila o pocity ze spolupráce s ním. JENŽE…..???Když pročítám,co všechno o R.CH. napsali druzí,nevím,co bych napsala nového a jiného…Musím se vším pozitivním jen souhlasit.Takže…Zkusím to trošku zkrátit a možná se budu i opakovat po druhých.Mám za sebou seminář,momentálně provádíme Kurz pachových prací a jezdíme na individuální cvičení.Máme to štěstí,že nebydlíme daleko a jsem za to vděčna.Jak to všechno začalo?1.SETKÁNÍ-R.CH.usměvavý,sympatický člověk.Spousta informací ohledně výchovy psů.To snad nemůže ani fungovat…Hlava mi to nestačí ani zpracovávat…To nemůžu zvládnout…DALŠÍ SETKÁNÍ-Všechno jde ,když se chce😊.Individuální přístup ke každému psovi.Rady,návody,názorné ukázky,jak se psem komunikovat…všechno opravdu funguje dle R.CH. U nás konkrétně:-důvěra a pozornost mezi mnou a psy,-tahání na vodítku,-jízda autem,-zvykání v klecích,-reakce na jiné psy,-a další neduhy…Máme toho moc zvládnutého za sebou a moc před sebou.Ale s pomocí R.CH. to určitě dokážeme😊.Protože s R.CH. se dá vše vyřešit.Kdo měl to štěstí se s ním setkat osobně,bude se mnou určitě jen souhlasit a kdo ještě nepoznal,tak neváhejte😊.Děkujeme Radku…MafFia

Reference na individuální konzultaci:

Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.
/Antoine de Saint Exupéry/

Do života jsem si nechala vkročit (přicupitat) štěně, fenku bílého švýcarského ovčáka. Doposud jsem neměla s výchovou většího psa zkušenosti, život mi v mládí obohatilo malé shih-tzu, které jsem si náramně rozmazlila. Protože o sobě vím, že mám tendence zvířata zahrnovat přemírou pozornosti a lásky, nechtěla jsem udělat ve výchově stejné chyby… respektive chci nyní štěně opravdu vychovat, nejen nechat žít vedle sebe.
Má fenka je spíše submisivní a zdrženlivá v kontaktu se psy. Potřebovala jsem ji bezpečně socializovat a psí školka mi byla od více lidí spíše rozmlouvána. Rozhodla jsem se proto hledat soukromého lektora a narazila na internetové stránky pana Radoslava Chlupa. Po úvodním setkání a seznámení jsme se domluvili na několik schůzek, které následně
probíhaly individuálně ku aktuální potřebě, přání či počasí… vždy v příjemné atmosféře, s mnoha podněty a radami pro mě a zábavou pro psa.
Se svojí fenkou nemám žádný větší problém (co? :)), který by bylo nutné řešit urgentně. Na druhou stranu je ve věku, který je pro její další život zásadní a bude formovat její osobnost. Proto se nechci spoléhat jen na její bezproblémovou povahu a chci využít každé vhodné příležitosti k seznámení psa se světem a cíleně ji jím provázet. S tím mi pan Chlup pomohl opravdu moc – otevřel mi obzory, nastínil možné směry a především mi ukázal jak komunikovat se psem tak, aby mi rozuměl.
Doporučila bych odbornou konzultaci všem majitelům štěňátek, včasné soukromé hodiny jsou dobře investované peníze i čas. Je užitečnější dělat věci správně od začátku než řešit vzniklé problémy v budoucnu.
Kdybych měla stručně shrnout přístup a osobu pana Chlupa, tak bych poukázala na jeho křestní jméno, kterému děla čest. 🙂 Platí zde ono „nomen omen“ – pan Radoslav je veselý, vtipný a energický člověk, ze schůzek jsem měla vždy příjemný pocit a dobrou náladu. Pozitivní vztah ke psům je  patrný během prvních pár vteřin, co mu Váš pes líže obličej a udělal by klidně stojku, aby si ho pan Chlup všimnul.
Z hodin mám mnoho cenných informací a především vizuálních vzpomínek, které ani sebelépe napsaná kniha nenahradí. Někdy se totiž stačí jen dívat… pozorovat spontánní soulad mezi člověkem a psem. Myslím si, že ani pan Chlup netuší, co si vše pamatuji a mám odkoukané.
Já se nyní budu snažit, abychom v takové přirozené harmonii žily i já a má milovaná fenka
Fika.

Děkuji Vám za možnost seznámit se s Vámi, i s nádhernou fenkou Dea a Easy. 🙂
Tamara

______________________________________________________________________________

Reference na individuální konzultaci:

Dlouho jsme hledali z různých zdrojů informace a rady, abychom našeho Árona naučili samostatnosti, kterou bohužel nezvládá. Všude nám bylo doporučováno kdeco, zkusili jsme téměř „vše“ a byli jsme zoufalí, jelikož nic nezabíralo. Náhodou jsme narazili na stránky pana Chlupa. Následně si sním domluvili schůzku, na kterou za námi přijel pěkný kus do Brna. Litujeme jenom toho, že konzultace utekla tak rychle. Všem vřele doporučuji kteří mají jakýkoliv problém, aby neváhali pana Chlupa kontaktovat. Nám to otevřelo oči a nebojím se říct, že díky tomu určitě víme na jaké cestě začít první kroky k převýchově našeho blázna.

Děkujeme s pozdravem Honza, Andrea a Áron

_____________________________________________________________________

Reference na individuální konzultaci:

Při pořízení našeho psa nás ani nenapadlo oslovit někoho jiného než pana Chlupa, už i kvůli dřívější výborné zkušenosti v rámci osobního koučinku. Ono nám vlastně psí koučink začal ještě před pořízením psa, kdy nám pan Chlup pomohl s výběrem plemene „přímo nám na míru“ a trpělivě odpovídal na otázky typu: Co kdyby…? Co až…? A nemůže se stát? Výsledkem bylo pořízení úžasného australského ovčáka (mimochodem tuto rasu jsme před konzultací ani neznali, natož tak abychom sami od sebe o ní uvažovali), lépe bychom si sami nevybrali.
Při pořízení Muffina následovala další konzultace – spíše teoretická, avšak velmi přínosná, kdy jsme se dozvěděli více o psím myšlení a lidském přístupu. Jak čas plynul, přibývaly otázky ohledně přístupu a hlavně rozpory v rodině jak přistupovat k výchově psa, každý měl tzv. svoji pravdu. Abychom to nenechali zajít do hlubších problémů (věk psa 4 měsíce), zavolali jsme opět pana Chlupa, aby nám názorně ukázal při naší běžné procházce, co děláme špatně, co děláme dobře a jak to napravit. Jakmile jsme přišli z této procházky domů, nastala neskutečná úleva. Pan Chlup nám všem třem ukázal při běžných každodenních situacích, jak to správně dělat, jak se chovat nejen k vlastnímu psovi, ale jak máme reagovat i na okolí. A musíme podotknout, že s okolím míváme snad větší problém než se samotným psím přítelem. Zjistili jsme totiž, že chyba není v Muffinovi, ale v nás! Teď když máme přístup sjednocený a fungující, i doma máme větší pohodu. Práce se psem není povinnost, ale radost!
Spolupráci s panem Chlupem jen a jen doporučujeme – s lidmi i se psy umí divy!

Hezký den!
Radka

_____________________________________________________________________

Reference na individuální konzultaci:

Včera jsem vyzkoušel tak jak jste mi vysvětloval projít u nás ve vesnici mezi psy, resp. ulicí kde je hodně psů a musím říct že to fungovalo perfektně. Verunka poslechla, ne štěkala, nevyjížděla a koncentrovala se na mě.
Dneska na cvičáku byla jak vyměněna, pes na kterýho nezkutečně byla agresivní tak ho úplně ignorovala a pak si s ním dokonce hrála. Naše cvičitelka byla hrozně překvapena vypadalo to jako kdybych v ní přehrát software.

Petr Rožníček a Verunka

_____________________________________________________________________

Reference na uplynulý seminář :

Bylo to moc super. Trochu jsem i počítal s tím, že to bude tak dlouhé, ale dozvěděl jsem se všechno, co jsem potřeboval. Moc se mi líbil styl, jakým jste nám to předkládal. Nebylo to žádné učebnicové vyprávění, ale příběhy životních zkušeností, což je mnohem víc. Taktéž na mě udělalo dojem poslušnost maliny. To mi skoro vypadly oči z důlků. Říkal jsem si, že když někdo umí naučit takhle několika měsíční štěně, tak to se psy musí umět. A přitom, to je forma hrou. Zastávám stejný názor jako Vy, že pouze pozitivní metoda není úplně ideální, ale že je od všeho potřeba trochu. S čímž se pojí zákazové povely. Protože jsou situace, kdy člověk musí nějak psovi vysvětlit, že toto dělat nemá. V některých věcech, ve kterých máme problémy, jsem se spousty lidí ptal na řešení, ale nikdo mi nedokázal odpovědět, nebo přicházela odpověď, že ji to časem přejde, ale tomu se mi moc věřit nechce a čekat, jestli se pes možná někdy umoudří mi nepřijde úplně správně. Ale od Vás jsem dostal díky vzorci odpověď a mohlo by to být řešení, které jsem hledal. Teď už to jen aplikovat a doufat, že to zabere.
Ani jsem nečekal, že tam bude takové občerstvení a musím pochválit mufiny, ty byly opravdu výborné! Možná jednu negativní věc bych měl. Chtělo by to příště pohodlnější židle.  Ale klidně bych si to dal znovu.
Jiří Nový

_____________________________________________________________________

Pár slov k workshopu „Psí svět v našich rukách“ a k individuálním lekcím

Dobrý den,
dovolte mi, abych se Vám nejdříve představila. Jmenuji se Erika a dva roky mám svého věrného psího parťáka. Jmenuje se Alex. Je to kříženec šarpeje a barváře. Tyto dvě povahy se v něm občas perou) svéhlavý šarpej a laskavý, přítulný barvář). Je to temperamentní a kontaktní pejsek. Alexe jsme si adoptovali na Slovensku a vybrali ho jako miláčka do rodiny. Alexík nám vyrostl a začínalo být obtížnější s ním zacházet, manipulovat (přece jenom 30 kg a pohon na všechny čtyři… dalo zabrat). Absolvovali jsme základní socializační výcvik v kynologickém klubu. I přes tento výcvik jsem cítila, že to však nestačí. Snažila jsem se zjistit o psím světě víc. Shodou okolností jsem natrefila na leták o blížícím se workshopu Mgr. Radoslava Chlupa. Neváhala jsem a přihlásila se na workshop s tématem „Psí svět v našich rukách“. Byla jsem až překvapená příjemným přivítáním a partou lidí, kteří měli stejný cíl – dozvědět se co nejvíce jak správně komunikovat a spolupracovat s pejskem a vytvořit si tak vzájemný, silný vztah. V průběhu semináře měl každý z nás možnost klást otázky, které nás zajímaly, rozebrali jsme různé problémy ve výchově psa. Pán Chlup byl velmi vstřícný a zodpověděl nám všechny dotazy. Následně svůj seminář doplnil i praktickou ukázkou, jak spolupracuje se svými psy. Celý seminář byl velmi dobře zpracovaný. Z workshopu jsem si odnesla spoustu informací a tipů. Následně jsem u Mgr. Chlupa využila možnosti individuálního výcviku. Nejdříve se pán Chlup seznámil s minulostí našeho Alexe a ptal se na problémy, které potřebujeme řešit. Následně si Alexe získal doslova po třech
minutách. Můj syn, který byl se mnou, to komentoval slovy: „Mami, ten pán to se psy umí!“ Můžu s ním leda souhlasit. Všechny rady jsem si vzala k srdci a jsem za ně moc ráda. PánChlup je opravdu ve svém oboru „jedničkou“. Celkový přístup pana Chlupa je opravdu výjimečný. Nezbývá mi, než poděkovat svým jménem a jménem Alexe.

Zdraví spokojená klientka Erika.

_____________________________________________________________________

Dnešní odpoledne strávené s Vámi bylo velmi poučné. Přineslo mi hlavně uvědomění,že ani ne tak Max,ale já potřebuji trénovat😄😄 Každopádně teď jsme se byli venčit. Vyzkoušela jsem si to,co jste mi říkal. A světe div se ono to funguje. Venčení byla procházka růžovým sadem😃😃Jste člověk na správném místě a my se budeme těšit na další spolupráci. 🤗🤗

Petra Tomšů a Max

_____________________________________________________________________

Reference na seminář 

Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za sobotní seminář  bylo to fakt super. Velmi jste mě inspiroval, motivoval a dodal sil. Mam pocit, že vidím věci které jsem dřive neviděla nebo je ignorovala. Zkrátka mam otevřené oči  . Zjistila jsem že pamlsek je slabá motivace, ale míček snad nesmrtelná  díky tomuhle se nám spolupracuje lépe. Už dřív se mě kamarádi ptali jak jsem psa něco naučila…, a dnes díky vám i něco víc vím  .

Váš seminář se mi hrozně moc líbil a byla bych ráda kdybyste mě v budoucnu viděl s Áronem pracovat a poradil co a jak zlepšit  . Kdyby se někdy konalo něco dalšího ráda bych se zúčastnila 

Anet

_____________________________________________________________________

Reference ze semináře a individuálních lekcí
S panem Chlupem jsme měli několik individuálních lekcí ještě před seminářem. Měli jsme problémy s motivací a komunikací mezi námi a chlupáčem. Po každém setkání jsme viděli, jak se nám pes mění „pod rukama“.
Je skvělé, že výklad na semináři je založen především na zkušenostech a hlavně trefných příkladech. Proto i pro nás začátečníky je mnohem jednodušší pochopit pak svého pejska, jeho myšlení. Díky praktické ukázce na semináři, jsme získali nové podněty a motivaci (protože tohle štěně toho umí víc než náš pes a to je to zatím jen hra???:-D). To vás prostě nakopne a chcete taky takovou sounáležitost:-).
Nám se díky setkáním s panem Chlupem po malých krůčcích daří být pro psa tím pánečkem, který je zajímavější než „ten cizí pes odvedle“.
Děkujeme tedy tímto panu Chlupovi za to, že nám nabídl pomocnou ruku a těšíme se na další setkání:-)
Monika T. , Martin S. a australák Koxila 🙂
_____________________________________________________________________
Reference ze semináře

Dobrý den,

 rádi bychom Vám poděkovali za skvělý seminář plný informací a užitečných rad, které se snažíme postupně aplikovat na naše psy a již vidíme výsledky.
Bylo povzbuzující zjistit, že spousta problémů, které nyní řešíme, se netýká jen našich psů. Určitě bychom seminář doporučili lidem, kterým na svém psovi záleží a kteří chtějí mít dobře vychovaného psa. Přestože jsme s Vámi absolvovali několik individuálních lekcí před samotným seminářem a mnoho informací jsme se již dozvěděli, tak na semináři, vzhledem k tomu, že jsme neměli u sebe psy, jsme měli konečně klid a prostor k tomu abychom to všechno zpracovali.
Celý seminář byl velmi dobře rozvržený a rozšířený i o praktickou část, kde jsme mohli vidět, jak by se měl pes chovat a užívat si vzájemnou komunikaci se svým pánem.
S manželkou jsme velmi rádi, že jsme mohli tento seminář absolvovat a díky němu jdou naše pokroky se psy neustále vpřed.
Pavel a Katka Tichalovi

Reference z individuálních lekcí

Dobrý den,

již 2,5 roku si myslím, že vše dělám se svým pejskem jménem Gino ( Americký Bandog) z mé strany dobře a že když nedělá to, co mu řeknu, tak mávnu rukou a řeknu si, že je tvrdohlavý a že má svou hlavu a přeci i svoji hrdost při svých 47 kg..Že je hold taková povaha.
S přibývajícím časem našeho soužití ale pozoruji, že Gino na mě kašle a je pánem všeho. Nemůžu mu to mít za zlé, když jsme si ho tak vychovali my sami.
Řekli jsme si, že zkusíme oslovit pana Radoslava Chlupa ohledně kompletního názoru na náš vztah a spolupráci. Hned při prvním telefonátu jsme si rozuměli a věděli jsme, kam budeme směřovat a na co se zaměříme.
Od první návštěvy u nás doma (ano je to neuvěřitelné ale v životě jsem se nesetkal s takovým individuálním přístupem) si Gino pana Chlupa zamiloval. Absolvovali jsme několik lekcí a přístup profesionála je znát. Nás vztah se zlepšil téměř o 100%.
Věděl jsem jsem, že chyba je na mé straně a bylo mi názorně na mém psovi ukázáno, jak k němu mám přistupovat, aby náš vztah byl lepší než do teď.
Pan Chlup je člověk na správném místě a hlavně to dělá s láskou k naším čtyřnohým mazlíčkům.
Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci 🙂
S pozdravem Roman a Gino

Reference z individuálních lekcí

Abychom se představili je nám 7měsícu, jmenujeme se Sára a jsme kříženeček. Když jsem ji  dovedla do rodiny jako nového člena rodiny myslela jsem že to bude úplně jednoduché jako u předešlého pejska ( měli jsme gaučového psa 😀 ). Sára byla ze začátku klidná, tichá nijak nebyla aktivní, po čase jsme zjistili že je to živel tak jsme se přihlásili na cvičák abychom se aspoň naučili základní povely. Byly jsme asi na 10 lekcích po kterých jsem zjistila, že vlastně nezvládáme ani ten základní povel. Museli jsme se rozhodnout jak dál, jinak se ze Sáry zbláznime a bude to pes kterého nezvládneme, který si bude dělat co chce a my budeme její otroci: brouzdala jsem po internetu a hledala nějaké výcviky a cvičitele, ale nic mě nezaujalo až jsem narazila na stránku pana Mgr. Radoslava Chlupa. Přečetla jsem jeho stránku zapátrala více do internetu a zjistila jsem, že je to člověk co opravdu rozumí psům nebo aspoň na svých stránkách se tak prezentuje. Řekli jsme si že to zkusíme a půjdeme do toho. Sjednali schůzku a začali. Moje první pocity?? že můj pes se nemůže naučit všechno, co nám pan Chlup říká. Po pár schůzkách a cvičení jsem začala pozorovat, jak na sobě tak hlavně na Sáře pokroky, že víc spolu komunikujeme, víc mě vnímá a taky že já začínám víc vnímat co je potřeba a co dělám špatně. Máme za sebou jen pár lekcí a ještě moc před sebou ale musím říct, že pan Radoslav Chlup je muž na svém místě 🙂 doporučuji ho všude a kdo se mě zeptá jak jsme na tom se Sárou tak povím, že podle mě jsme na lepšího kouče nemohli narazit,že jsem to ani nečekala a že je to super. Baví mě to a vidím jak to Sára dělá s radosti a ne, že je k tomu nucena. Kdykoliv leží sedí nebo dostane jakýkoliv povel je u toho šťastná a za to jsem moc ráda a doufám, že nás pan CVIČITEL dovede ještě mnohem dál a bude na nás i pyšný. Hlavně je to super člověk v tom, že vám poradí, ve všem řekne svůj názor a toho si cením. Není to člověk co by to dělal pro peníze, ale proto, že tu svoji práci miluje :).


Recenze na uplynulý workshop

Na workshop Komunikace se psem jsme se přihlásili celá rodina. Měli jsme v té době 11ti týdenní štěně australského ovčáka a jelikož pro manžela a syna (6let)to je první pes, chceme od začátku nastavit společné soužití a pravidla tak, abychom v budoucnu řešili co nejméně chyb ve výchově způsobené špatnou komunikací – ideálně žádné 🙂 Navíc syn má po nepříjemném zážitku s cizími psy strach ze skákajících psů, takže to byl asi nejdůležitější bod, který jsme přijeli probrat.

Zpětně seminář hodnotíme jako dobře investovaný čas i peníze. Líbila se nám struktura, kde jsme v úvodu probrali, jaké jsou základní stavební kameny, na nichž stojí komunikace mezi člověkem a jeho psím kamarádem a kde se nejčastěji člověk může dopustit chyby. Oceňueme, že se počítalo i s prostorem pro dotazy a přání všech účastníků a fakt, že opravdu každý dotaz byl zodpovězen. Osobně mi vyhovoval styl, kdy lektor dokázal poměrně výstižně a trefně pojmenovat příčinu problému v chování psa a navrhl řešení. Teorie byla pro názornost podložena konkrétními případy z dlouholeté praxe lektora.

Perfektní byla i praktická ukázka výcviku. Vidět, jak je správně vedený pes ovladatelný a navíc, jak s radostí spolupracuje, je pro nás velkou motivací.Hlavně díky osobnímu dojmu z kurzu jsme se rozhodli pro individuální výcvik pod vedením p. Chlupa.

——————————————————————–
Recenze na uplynulý seminář 

Dobrý den 🙂

Ráda bych Vám chtěla poděkovat za seminář o psech, kde jsem měla možnost se dozvědět spoustu nových a pro mě zajímavých věcí o psím chování. Tolikrát jsem si během Vašeho výkladu uvědomila, kolika chyb se dopouštím. Díky Vám teď vím, proč se můj pes chová tak jak se chová 🙂 a vím jak se k tomu postavit a co změnit. 

Rovněž Vám děkuji i za praktickou ukázku Vašich pejsků v akci. Bylo úžasné pozorovat jaký vztah s nimi máte.
Celý způsob, jak jste vedl seminář byl naprosto úžasný i v diskuzích, kde jste dal prostor každému z účastníků k popsání jeho problémům, co s pejskem má a dokázal mu jak poradit, tak i nabídnout pomoc Vaší spoluprací. 
Tímto Vám chci moc poděkovat za Váš čas a ochotu. Byla na Vás znát Vaše profesionalita, a že chcete lidem pomoci aby měli soužití s pejskem co nejkrásnější.
S pozdravem velmi spokojená účastnice semináře Martina Omylová 🙂 
——————————————————————————————–
Recenze na uplynulý seminář 
 
Dobrý den,
v první řadě bych vám ráda poděkovala za mile strávené odpoledne v příjemném prostředí, ze kterého jsem si odnesla mnoho nových informací.
Oceňuji váš individuální přístup ke každému účastníkovi vaší přednášky a musím dodat, že vaše nejen teoretické, ale i praktické znalosti vycházející z vašich zkušeností, se pozitivně projevily např. při hledání příčin chyb ve výcviku našich psů.
Tím, že jste nám poskytl prostor k diskuzi, jsme s vámi mohli řešit i více konkrétnější a individuálnější problémy. V tom vidím zásadní rozdíl oproti kynologickým kurzům zaměřené na základní socializaci psa, ve kterých se chovatel dozví v podstatě jen obecně platné zásady pro výcvik.
Bonusem pro nás byla i vaše ukázka výchovy na psech různých věkových kategorií. Musím uznat, že jsem si i zpětně uvědomila mnoho věcí, které mohou vést k selhání ve výchově.
Zdraví spokojená klientka, Monika Spáčilová.

——————————————————————————————–

Na pana Chlupa jsme se obrátili, kvůli konfliktům ve smečce, které nastali příchodem útulkové feny. Jelikož nejsme úplní začátečníci tušili jsme, že problém je v hirearchii psů a hlavně v nás. Pan Chlup nám dokázal objasnit, vysvětlit a nástínit problémové situace, jak je řešit, jak se jim vyhnout. Uvědomili jsme si jak moc našim chováním „škodíme“ celé smečce. Jsme moc rádi, že jsme se na něj obrátili.

Děkujeme

L.Š. a Galinka (AOU cca 2roky), Deborka ( AOU 3 roky) , Enča  ( York 7 let) a Ríča ( York 4 roky)

——————————————————————————————–
Radek pomáhá mě a mé fence Elis už přes tři měsíce. Za tuto dobu jsme dosáhli výrazných pokroků. Elis je hodně seběvědomá a svéhlavá. Radek mi ale ukázal cestu jak postupně získavat její pozornost a motivaci.  Udělali jsme velký progress v poslušnosti, ale hlavně na stopách, kde mi ukázal správnou techniku. Doufám že se pod jeho vedením budeme nadále zlepšovat a dotáhneme to ke zkouškám ZVV. Pokud někdo váháte, jestli se obrátit na pomoc s psem, mohu Radka doporučit. Je to profík a přistupuje tak jak ke mě, tak k Elí 🙂 Takže za mne rozhodně DOPORUČUJI.
 
D.M. a fenka NO Ellis

——————————————————————————————–

RECENZE NA WORKSHOP  (video)

——————————————————————————————–
Dočetla jsem se, že za chyby svého psa můžu já, jeho panička. Nenaučila jsem ho, jak se jim vyhnout a dělat věci správně. Jenže nevím jak. Proto jsem se obrátila na Dog Coache. Mohla jsem mluvit o konkrétním problému svého psa hned, když vznikl. A začít pracovat na nápravě dříve, než se toto chování u psa zafixovalo. Dog Coach mi ukázal, jak na to. Teď pilně trénujeme. Uvědomila jsem si, že je nutné psa chválit i za to, co neudělá. A máme radost oba.
Holt, už to není malé roztomilé stěňátko. Ale svéhlavý puberťák, který zkouší, co si může dovolit… Odpověď zní: „Jenom to, co mu dovolím já…“
Slávka a Artuš
——————————————————————————————–
RECENZE NA WORKSHOP 
Chtěla jsem ještě jednou poděkovat za workshop i psí koučink. Byli jste oba s manželkou skvělí a neuvěřitelně milí. Byla to úžasná rodinná atmosféra a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí včetně ukázek s pejskama a jejich pomazlením 😃
Petra Prokopcová
——————————————————————————————–

Jsem velice ráda, že jsem se na pana Chlupa obrátila. Když žijete dlouhou dobu v nějakém přesvědčení, že pro svého psa děláte to nejlepší a přitom vás stále neposlouchá a nechápete z jakého důvodu musíte stále řešit nějaké neduhy v soužití s ním, věřte že je něco špatně – a psem to nebude. Teprve díky panu Chlupovi jsem pochopila, jak špatné je polidšťování našich čtyřnohých mazlíčků a že ne vždy to nejlepší z našeho pohledu, může být dobré i pro psa a jaké „škody“ to může napáchat. Je přede mnou ještě spousta práce ale věřím, že díky uvědomění si povahy a podstaty psa to s našimi chlupáči zvládnu. Ještě jednou děkuji za trpělivost a otevření očí, jste opravdovým odborníkem 🙂

M.CH. Allan (německý krátkosrstý ohař, 6let)

——————————————————————————————–

„Já a můj 9 měsíční výmarák Tonny jsme už mezi sebou bojovali, kdo z koho. Věděla jsem, že potřebuji radu. Nejen vycvičit psa, ale naučit se s ním pracovat a lépe ho znát. Přístup pana Chlupa a jeho empatie jak k Tonnymu tak i ke mně (děkuji za trpělivost 🙂)jsou neuvěřitelné. Dnes se nepravidelně scházíme a ladíme neduhy. Ale už vím, jak se psem komunikovat, jak po něm něco chtít a náš společný život je obrovská legrace. Děkuji Vám pane magistře. Za moc!“

L.T. a Tonny (výmarský ohař, 9 měsíců)

——————————————————————————————–

„S výchovou je potřeba začít co nejdříve. To jsem věděl. Ale stejně tak jsem chtěl, aby se věnoval někdo jak mému psovi, tak mě samotnému v přístupu k němu. U pana Chlupa jsem získal obojí v míře nad mé očekávání. Po pár hodinových lekcích, které jsme rozvrhli na hodinu týdně, se dnes potkáváme jednou za 14 dní, abychom probrali náš postup, vztah, ale i případné další věci týkající se Bourna (pitbull). Je pro mě víc jak přítel a dnes jsem rád, že umím z velké části k němu přistupovat a vychovávám z něj opravdu poslušného psíka. Pan Chlup je skvělý mentor i kouč. Nesetkal jsem se s nikým takovým. A že jsem zkusil už více „výcvikářů“. Děkuji.

F.H. a Bourn (pitbull, 7 měsíců)

——————————————————————————————–

„Byla jsem na semináři pana CAESARA a po spolupráci s panem magistrem se nebojím říct, že tihle dva se kdysi (možná v minulých životech) museli potkat a dělat spolu. To jak dokáže pan Chlup věci podat, naučit, přistupovat ke mně i k mé Sáře (border colie), je chvílemi až dechberoucí. Co všechno funguje na psa. Mohu jen a jen doporučit a těšit se na další setkání s Vámi. A už teď děkuji.

Jana a Sára (border colie, 16 měsíců)