Individuální Výcvik- socializace, výchova, výcvik (poslušnost, pachové práce, obrany)

Nikdy jsem nehanil společný výcvik, kynologické cvičiště, různé metody výchovy a výcviku. Neboť jsem zastáncem toho, že metod je spousty, ale cíl je jen jeden- dobře vychovaný a vycvičený pes.

Razím však teorii (i praxi), že pes má být vychováván a cvičen zprvu v tzv. čistém prostředí (tedy bez rušivých okolních vlivů jako jsou cizí pachy, jiní psi, jiní lidé apod.). Až má za sebou nějaké základy zvládnuté, poté může přejít na cvičiště, do parku, jiné než domácí prostředí. Aby se potvrzovaly správné „pilíře“ výchovy a výcviku získané v již zmiňovaném čistém prostředí. Jen tak vás pes bude poslouchat při odvolání od jiného psa, při tom, když pojede kolem cyklista apod.

Mnozí klienti řeší, že se jim nedaří unavit jejich miláčka a potom mají problém, že jim často z nudy štěká, likviduje věci, kouše apod. Víte, ono únava fyzická je jedna věc, ale pes je stále zvíře, šelma, není hloupý a sám od sebe (třeba na vycházce na volno) se neunaví nikdy natolik, aby si nenechal nějakou energii, pro případ „kdyby“. Což má geneticky dáno a je jedno o jaké plemeno se jedná.

Proto tvrdím, že když unavit psa, tak je daleko účinnější psychická únava. A pochopitelně se zde bavím o únavě formou hry. Jak to vypadá? Co to může obnášet?

Tak například pachové práce . A těch je spousty. Od klasického stopování v terénu, přes NOSEWORK (vyhledávání předmětů v rozličném prostředí), až po psí hlavolamy. VŠE FORMOU HRY  a zábavy.

Jaká je NEJJEDNODUŠŠÍ FORMA toho, aby váš pejsek musel pracovat a tedy se unavovat? No jednoduchá 🙂 Zkuste při krmení mu nedat jeho oblíbené granule v misce, ale vysypejte mu je do trávy. např. v prostoru 30 cm čtverečních. Už jen tím, že musí zapojovat více nos, aby granluky našel, krásně pracuje, je to zábava spojená s vyhledáváním a okamžitou odměnou.  A uvidíte, jak si u toho bude vrtět ocáskem 🙂 A to je ten nejjednodušší způsob 🙂

Mohu vám pomoct s ukázkami, jak s tímto u vašeho pejska pracovat. Jak jsem již psal- od klasického stopování, přes sportovní či služební „čuchání“,  Nosework až po zaměstnání hlavy nějakých psích hlavolamů 🙂

Výcviky probíhají individuálně, kde jste vy a váš pes, maximálně ještě jeden člověk se psem. Více opravdu ne. Míjelo by se to účinkem  ( po hodně naléháních jsem schopen přistoupit i na skupinku, ale jsou to opravdu výjimky:-)

Můžeme se tak společně vrhnout na správnou socializaci, základní i pokročilou poslušnost, pachové práce pro radost ale i pro vykonání zkoušky nebo také obranné práce. Vše je na domluvení konkrétního cíle, kterého chcete s vaším miláčkem dosáhnout.

Cenu individuálního koučinku se dozvíte na stránce  CENÍK