O mně

Jmenuji se Radoslav Chlup a psi mi vstoupili do života již v dětství. Ve svých 12- ti letech jsem přišel do kontaktu s prvním z nich. Byl to německý ovčák a dodnes si pamatuji, jak se jmenoval- Black. Byl u rodiny známých, kde jim hlídal zahradu a domek na samotě u přehrady. Již tehdy mě fascinovalo, jak oddaně hledí na svého pána, čeká na jeho příkaz či podnět ke hře ale i k práci, jak je mu oddaný a jak z nich obou ta harmonie jen číší. Fascinovalo mne to. A tehdy se ve mně vrylo něco, co mám uvnitř sebe dodnes.

Jak šel čas, vstupoval jsem do tajů psího světa víc a víc. Jelikož jsem od přírody hodně samouk, nevyhledával jsem kynologická cvičiště, ale spíše jednotlivce psů, které jsem pozoroval. Jejich chování, projevování se, radosti ale i zlobu, přívětivost ale i agresi. Jejich komunikaci se svými pány, jejich náznaky toho, co chtějí, jejich občasnou vychytralost, aby dosáhli toho, co chtějí. A nepřestávala mne tato stvoření fascinovat. Volba proto byla jasná. Chci s těmito zvířaty pracovat a pomáhat lidem. Proto jsem vystudoval Střední policejní školu, abych mohl v uniformě za pomocí psů být prospěšný pro lidi. Toto se mi také splnilo. Šel jsem si za svým snem a touhou takovou vervou, že i když v té době se nesly obory typu lékař, učitel, právník, moje volba byla jasná.

Tak se i stalo a sen se změnil ve skutečnost

Se svým služebním psem jsme toho zažili spoustu, zachránili lidské životy, pomáhali při ochraně veřejného pořádku, dopadli jsme různé pachatele. Některé příběhy si pamatuji dodnes. Ty jsou vyryté uvnitř člověka a tam zůstanou napořád.

Třeba jako tento:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi-z-policejniho-deniku/267213/pohresovanou-zenu-nalezl-po-pas-ve-vode-v-rece-sluzebni-pes-uril.html

Ta paní seděla po pás ve vodě uprostřed proudící řeky a můj pes ji označil na 60 metrů. V tomto byl neústupný. Jakmile ho něco zaujalo, vždy mě k tomu dovedl.

Dostali jsme se i do tisku, kdy lidé chtěli vědět, co jsme zač, a jak fungujeme

http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/nahradit-psy-stroji-k-tomu-nikdy-nedojde20111227.html

Úspěchů bylo nesčetně, od nalezených pohřešovaných lidí,až po

3. místo na Mistrovství republiky Služební kynologie v pachových pracích

A tak jsem se rozhodl opustit řady Policie, abych mohl své znalosti, získané informace a praktické věci předávat dál lidem, kteří chtějí znát více psí svět. Jejich duši, jejich komunikaci, jejich hru i to, jak oni vidí nás. Co je pro ně dobré, v čem můžeme „polevit“, ale co na druhou stránku naopak netolerovat. Neboť možná nás to ani nenapadne, ale jsou věci, které svým miláčkům dopřáváme, ale tím jim vlastně ubližujeme.

Můj přístup ke klientům, kteří chtějí proplout do tajů psího světa je dvojí. Za pomocí WORKSHOPŮ a také INDIVIDUÁLNÍCH KONZULTACÍ. Nabízím také ubytování psů, ubytování s předvýchovou nebo NÁPRAVU PSÍHO CHOVÁNÍ.

Proč právě tyto směry? Mám je sám na sobě vlastnoručně odzkoušené a fungují. Jsem praktik a všechno, co bych Vám předal teoreticky, mám osobně odzkoušené jak na sobě, tak na svých psech.

Nikdy jsem neměl rád suchou teorii, kde se dozvím holé informace o určité věci. Vždy mě fascinovala praxe. A jak to doopravdy funguje. Jak to můžu vidět a pak eventuálně aplikovat sám. A toho se držím dodnes. Nic, co předávám lidem, není jen o teorii. Ale o odzkoušené praxi. A právě proto to FUNGUJE