O výchově psa

Chceme ale, aby v našich životech byli jako společníci, parťáci, vrby i důvod k úsměvu, aby nás rozveselili vždy, když to potřebujeme, abychom se měli kam zachumlat, když je nám špatně uvnitř duše, aby tady byli vždy, když potřebujeme.

Vždy ale chceme víc. Aby nás poslouchali, dělali víc to, co chceme my, abychom MY byli tím PÁNEM, který vždy určuje, co a jak se bude dělat.

Ruku na srdce přátelé, daří se nám to vždy? 🙂

Porozumět jejich duším, jejich již od pradávna daným genetickým faktům chování, komunikace… To co nám pes říká, jak nás bere, co od nás očekává. Čím mu naše chování prospívá a čím naopak ubližuje.

Toto jsou všechno věci, které jsem během svých 20 let práce s nimi nasbíral. Po zkušenostech se služební kynologií, kdy jsem působil u Policie České republiky téměř 17 let, ale i v civilním životě, kdy mi rukama prošlo nespočetně psů jak na výchovu, ale i převýchovu, jsem se rozhodl, že pokud jen trochu budu moct, chci předávat své zkušenosti a poznatky i Vám. Vám všem, kteří chcete, aby Váš čtyřnohý chlupáč byl ten opravdový přítel, rozuměli jste mu a uměli s ním komunikovat.

Dovolte, abych se Vám představil. 🙂